Odwodnienie garażu pozwala uniknąć jego zniszczenia

odwodnienia Garaż możemy umiejscowić zarówno w piwnicy, jak też na poziomie domu. warto pamiętać, aby dokładnie zabezpieczyć go nie tylko przed złodziejami, ale także przed czynnikami atmosferycznymi. Jednym z najbardziej dokuczliwych może okazać się woda opadowa. O ile wodę z dachu odprowadzimy na dół za pomocą rynien, a w odpowiednich miejscach umieścimy wpusty zbierające opady do studzienki, o tyle woda nie zawsze wsiąka w grunt. Przede wszystkim ziemia pomieści jej ograniczoną ilość, a w niektórych miejscach opady są naprawdę intensywne.

  • Ponadto sporo gruntów powstaje z pomieszania żwiru i chociażby gliny, która charakteryzuje się bardzo kiepską przepuszczalnością. Woda zostaje więc zatrzymana na poziomie fundamentów i po pewnym czasie zaczyna na nie napierać i wsiąkać w ściany. Grozi to zalaniem piwnicy. O ile garaż znajduje się na powierzchni, o tyle jego fundamenty nadal tkwią w gruncie. Woda, która spływa z dachu oraz gromadzi się w wyniku deszczu na słabo przepuszczających ją powierzchniach musi mieć swoje ujście.  http://odwodnienia-liniowe.net/odwodnienie-lotnis
  • Odwodnienie garażu może zostać wykonane, jeśli wiemy, co będzie działo się z zebraną wodą. Nie może być ona odprowadzona do kanalizacji bytowo-gospodarczej, ponieważ trafiłaby do oczyszczalni. Intensywne opady lub wielkie ilości wody opadowej i gruntowej zachwiałyby system oczyszczania. Zakazane jest również odprowadzanie deszczówki na posesje sąsiada. Dla niektórych byłoby to najwygodniejsze, ale jest niezgodne z prawem. Jeśli chcemy skorzystać z możliwości odprowadzania wody do rowów melioracyjnych, musimy mieć na to zgodę ich zarządcy. Może on zażądać od nas przedstawienia projektu systemu odwodnienia, jaki wybudowaliśmy. Innym rozwiązaniem jest skierowanie rynny do oczka wodnego czy stawu, jeśli należą do nas i znajdują się na terenie naszej posesji.
  • Odprowadzanie wody do jeziora również wymaga uzyskania odpowiedniej zgody. Pozostałym rozwiązaniem są studnie, z których wodę wyczerpuje się i wykorzystuje chociażby do podlewania ogrodu. Garaż jest suchy, a my zadowoleni.